Bu Ayın Meraklı Minik Maceraları

2 Yorum
            Sevdiğimiz dergi Meraklı Minik bu ay sayısında, susamurlarına yer vermiş. Daha önce tanımadığı bir hayvanı tanıtmış olduk biz de kızımıza. Hem de ne eğlendik, ne eğlendik.

Önce kitabı ona okudum. Tanımadığı pek çok hayvanı tanıtmaya çalıştım. O kadar ilgi çekici ve güzel anlatılıyor ki, hiç sıkılmadan "kapibara"ların adını bile öğrenmeye çalıştı. Laf aramızda bunları ben bile bilmiyordum :)))))
Hayvanların banyo zamanı, yüzebilen hayvanlar çok ilgimizi çekti. "Nerede bu hayvanlar" diye bir sayfa vardı. Resimde saklanmış çöl kaplumbağası ve kanguru sıçanı ( ? ) :)  vardı. Ben de bulamaz sanıyorum. Baktı baktı ve gördü meraklı miniğim.

Susamurunun tanıtıldığı dergide ayrıca nilüfer çiçeğine de yer verilmişti. Önce derginin sayfalarında tanıdık çiçeği, sonra eşleştirme kartlarını hazırlayıp oyununu da oynayarak tekrarlamış olduk.

Çeşit çeşit renkteki nilüfer çiçekleriyle renklere de vurgu yapmış olduk. Türkçe ve İngilizceleriyle. 
Eşleştirme oyunu çabuk bitti. İpek, kartlarla çok daha eğlenceli oyunlar buldu kendine.  

Ne anlıyor bu yaptığından bilinmez...
Hemen sonrasında başka bir şey geldi aklına. Kartları başından aşağı döküp yağmur yağıyor yaptı bol bol. Beni de oyununa dahil ederek tabii....Bunlar dünkü faaliyetlerimizdi. 
Bugün ise dergimizi yeniden okuduk. Çıkartmaları bayıla bayıla yapıştırdı.( En sevdiği bölümlerden )
Sonra da dergiden çıkan susamuru maskesini yaptık. O kenarlarını çıkardı, ben kenarlarına lastik bağladım. Önce benim takmamı istedi. Ve başladı gülmeye. Ama nasıl eğleniyor anlatamam.
 Acaba çok mu komik oldum diye aynaya baktım. Hakikaten eğlenceliymiş :)))) İpek'e de taktık maskeyi ama o en çok benim takmamla eğlendi. Ben ise ancak onun maskeli fotoğrafını çekebildim.

Maske tekrar bana geçince neler yaptırdı bana neler. Maske yüzümdeyken dergiyi okumamı, saklambaç oynamamızı, kendisini kovalamamı istedi de istedi. 

Bugünlük bu kadardı. Diğer etkinlikler de başka güne kalsın diyerek günün ilk yarısını bitirip uyku kısmına geçtik. 

Keyifli ve eğlenceli günler herkese...
2 yorum

ne kadar eğlenmişsiniz..biz ise tombala kısmında takıldık biraz:)) ailece oynanabilecek çok güzel bir oyun ama melis eşleme yapmak istedi öylece kaldı..artık dergiyle ilgilenmiyor nedense..

Evet tombala da eğlenceliydi. Ama biz tombala gibi değil de yine eşini bulmaca gibi oynadık. Kuzucukların ne zaman ne isteyecekleri belli olmuyor. Sevgilerle...

Yorum için açıklama