Erken Doğum Günü Kutlaması ( Part 1 )

6 Yorum
           Öncelikle neden erken ondan bahsedeyim. İpek'im 16 Temmuz doğumlu. Ancak doğum gününde arkadaşlarının çoğu burada olmayacağından, biz de böyle bir erken kutlama yapalım dedik. Hem sıcaklar da bastırmadan bu zorlu organizasyonun altından kalkmış oldum. Hazırlıklar çok önceden başladı. Daha doğrusu kafamda çoğu şey şekillenmişti. İş uygulamaya dökmeye kalmıştı. Pasta, kurabiye yapımları da başlamış, buzluk yavaş yavaş kurabiyelerle dolmuştu. Tema zaten belliydi. Geçen sene deniz altı ve deniz kızı teması yapmıştım. Bu sene de içimden çiçek kız yapmak geldi. Tabii tema belirlenince her şeyi çiçek çiçek görmeye başlamıştım bile.
           Tema tamam, yer konusunu düşündüm biraz. Yine dışarıda hatta yeşilli, çimenli, parklı bir yerlerde yapmak istedim. Arkadaşların da fikir vermesiyle Yıldız Parkında karar kılındı. Parkta piknik masalarının haricinde üzeri kapalı, etrafı açık, içinde masalar bulunan bir yer var. Tam da bu gibi organizasyonlar için ideal. Daha önce de burada doğum günü kutlamaları yapıldığını görmüştüm. İşte böyle şirin bir yer.
Gelelim hazırlıklarıma. Süslemeler için bol bol araştırma yapıp, keçeden, peçeteden çiçek yapımları öğrendim. 
Çiçek temamıza uygun doğum günü partisi çıktıları buldum ve ablamdan yazıcıdan çıkarmasını rica ettim. Yine bizim için hem bu işlerde hem de çarşılarda koşturdu sağolsun. Kafamda beliren fikirlerin bir listesini yaptım. Böyle bir organizasyon için planlı olmak gerekiyordu. Neler ikram edeceğim kısmını ilk önce halletmiştim. Yavaş yavaş bir şeyler yapıp buzluğa atmaya başlamıştım. Hemen hemen her şeyi kendim yaptım. Kızımın teyzeleri ve babaannesi de birer tepsi kurabiye ve börekle yardımda bulundular. Menüde tatlı, tuzlu kurabiye çeşitleri, çıtır börek, cup cake ve doğum günü pastası vardı.
Önce hazırlık aşamalarımız. Süslenen kekler...
Şeker hamuruyla papatya kondurulan kurabiyeler
Hediyelik süslenen kurabiyeler

Keçeden güllerin yapımı ( abla yardımı )
Papatyaların yapımı ( eş desteği )
Pastanın kremasını titizlikle yaydım :)
Yorgunluktan bitkin, tam kafamda hunilik halim vardı :) 
Ve gelelim o güneee. Ağaca astığımız bu süs, İpek'in doğumunda odasında asılan kapı süsüydü. Ortasındaki bebeği çıkarıp yerine "İpek 2 yaşında" yazısı koydum.
"Happy Birthday" afişi asıldı. Her iki yanına da papatyalardan yaptığımız süslemeyi koyduk.
İkram masamız
Güllerle süslenmiş cup cake ler

Miniklere hazırladığımız sular
Süs ve hediyelik kurabiyeler. Yemelik de tabii.

Hediyelik kurabiyeler
İpek'in arkadaşları için hazırladığım hediyeler
Erkeklere kravat
Kızlara kolye yaptık. Birer de "thank you" not iliştirdim.
Çiçekli balonlarımız
Veeeee çiçek temalı hazırladığım doğum günü pastası
Çocuklar için hazırladığım masa. Hepsine özel isim kartlarını masaya yerleştirdim.
Ve bir türlü poz alamadığım, hep dağınık halde gezen çiçek kızım İpek'im.

Mumlarımızı üfledik 
Bir de hep birlikte mum üflesinler dedik 
Bir arada fotoğraflarını çekelim istedik
Biraz zorlandık...
Yakaladıkça çektik 


Fotoğraf süsleri bile yaptık. 
Şapkalarımızı da takıp çektirdik
Yazıyı tersine yazınca mavi taraf denk geldi :))

Erken kutlamamızı arkadaşlar arasında yaptık. 16 Temmuz'da kızımızın yeni yaşını aile arasında kutlamayı düşünüyoruz. 

İyi ki doğmuş çiçek kızımız İpek'imiz. İpek böceğimiz. Bu güzel ve özel günümüzde de yanımızda olan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. 

Ayrıca, bu kapsamlı organizasyonda beni yalnız bırakmayan eşim ve ablama da teşekkür etmek istiyorum. 

Kısaca "Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler"... diyerek TV programları dilinde bir kapanışla hoşçakalın diyorum.


6 yorum

ooo süper bir hazırlık olmuş. Erken doğum günün kutlu olsun canım. Maşallah nasıl bir emek olmuş. Kurabiyelere de bayıldım

Teşekkür ederim canım. Çok keyif aldım yaparken de. Tek tek ayrıntıları, tarifleri de paylaşacağım bir yazım olacak, bakalım.

Cok maliyetli oluyormu ben de yapmak
Istiyorum size nasil ulasabilirim

Merhaba Elif hanım. Çok maliyetli olmuyor. Sonuçta her seyi kendiniz yapıyorsunuz. Bana sorularınızı mail yoluyla da iletebilirsiniz.
Mail adresim:
jaleceanne@gmail.com
sevgiler.....

Merhaba bende oğlumun doğum gününü burda kutlamayı düşünüyorum parkta yer için ücret ödediniz mi yada arayıp bildir ek gerekiyor mu önceden teşekkür ederim

Merhaba bende oğlumun doğum gününü burda kutlamayı düşünüyorum parkta yer için ücret ödediniz mi yada arayıp bildir ek gerekiyor mu önceden teşekkür ederim

Yorum için açıklama