Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Günü ( Homecoming 2014 )

1 Yorum
          Boğaziçi Üniversitesi her sene mezunlar günü yapar. Biz de müsait olmaya ve katılmaya çalışırız. Çünkü sevgili eşim orada hatırı sayılır :) bir süre geçirmiş, ilişkimizin seyrinde de değerli hatıralar birikmiştir.
          Bu sene ilk kez kızımızla katıldık. Manzarasına her zaman hayran kaldığım okulun çimenlerinin çocuklara da uygun olması açısından İpek'in de hoşuna gideceğini düşünmüştüm. Öyle de oldu.
Burası manzara denen müthiş yer. 
Denizi görünce zaten kendinden geçiyor : )))
Oldukça kalabalık ve İpek için gürültülüydü. Bir yandan müzik de çalıyordu.


Biz nispeten daha sakin olan arkadaşlarla buluşacağımız balkon kısmına geçtik. Burasının kendine has isimler verilen bölümlerine de bayılmıştım. Balkonun yanında da manzara denen bir yer var. Boğaz manzarası doğrudan karşında. Ahh gençlik... :))))))
Ama yine de her ne kadar zaman zaman eskiye özlem duyulsa da, seneler sonra bir tanecik dünya güzeli kızınla gelmek de çok hoş.
O kadar çok şey değişmiş ki, kantinler yer değiştirip, ünlü markaların cafeleri mesken tutmuş. Aslında mezunlar gününde o kadar yadırgamıyorsunuz ama şöyle bir etrafınıza bakınca gördüğünüz yaş ortalaması, acımasız zamanı hatırlatıp, birden bire çok uzağında hissettiriyor ortamın. Ama dediğim gibi bu daha çok diğer günlerde gelince oluyor. Hele bir de öğrencilik yerine öğretmenliğe terfi edince, öğrenciler daha küçücük çocuk oluyorlar gözünüzde. 

Kim hatırlamak istemez ki şöyle keyfince çimenlere uzandığı, güneşin sıcaklığına bedenini, zamanın akışına kendini bıraktığı günleri. Aşk, arkadaşlık, heyecan fırtınalarında geçirilen  saatleri.  Güzel şey hatırlamak eskiyi. 
Ama elbette en güzeli yaşadığın anı sevmeyi bilmeli, tadını çıkarmalı, geçmişe yollamadan önce iyicene özümsemeli. 

Dönüş yolumuzda yokuş yukarı çıkarak epey bir yol yürüdük. Keyifli, nostaljik ve de bir o kadar enerjik bir gün geçirmiş olduk. 1 yorum :

inşallah kızı da hayırlısıyla babasının yolundan gider

Yorum için açıklama