Bir Masal Evi: Kids Nook

2 Yorum
          Kids Nook ismini ilk duyduğumda masal evi gibi bir yer olarak anlatılmıştı. Haliyle çok merak edip araştırmaya başladım. Araştırdıkça meraklandım. Hayalimde canlandırdım. Sonunda bir vakit ayarladım. Oyun grubundan arkadaşım Leyla ve sevgili Eymen'le orada buluşmak üzere sözleştik. Ayrı ayrı internetten yol tarifi almaya çalıştık. Yeri Etiler Akatlar ama bahsedilen yerde çok sokak var. Ben ayrı bir yoldan gittim. Leyla ayrı bir yoldan gitmiş. Ben öyle bir noktaya vardım ki çok yakın olduğumu hissediyorum ancak bulamıyorum. Leyla'yı arıyorum. O da aynı şeyi söylüyor. Ama bu arada birbirimizi de bulamıyoruz. Sanki bir dönel kavşaktayım ve sürekli dönüyorum. Çevrede insanlara soruyorum, tarif ettikleri yere gidiyorum. Eminim civarındayım ama göremiyorum. Sonra bulunduğum yerde etrafıma iyice bakındım. Tahmin ettiğim gibi küçücük bir yazıyla yazılmıştı adı. Hemen yanındaki kapı başka bir yerin girişine ait ve onun kocaman tabelası gözünüze çarpıyor. Neyse sonunda girişi bulunca bir sevindim. Hemen Leyla'yı arayıp buldum diyecektim ki baktım o da benden hemen sonra geldi.
Burası bir kaç bölümden oluşan bir çocuk evi diyebiliriz. Çocuk kitabevi, atölye, parti evi ve kids cafe olarak ayrılıyor. Kitabevinde Türkçe ve İngilizce çok çeşit kitap var.
İpek uğur böceği minderini gözden kaçırmıyor.  
Bazı yerlerde minderler, bazı yerlerde masalar var. İsteyen kitabı incelesin diye. 
Güzel bir yazı çarpıyor gözüme. "Bugünün okuru yarının lideri" 
Üst kata çıkıyoruz. Masal anlatımları orada. 
Çok şirin dekore edilmiş.


Masal anlatımından sonra oyunlar oynanıyor. 

Biz tekrar aşağı inip bahçede yer alan sevimli ağaç evi keşfe başlıyoruz.
İpek önceleri tedirgin. "Burası çok güzel" deyip duruyor ama yanından ayrılmamı istemiyor. Ağaç gerçek olduğundan evin içinden geçmiş. Dolayısıyla ağacın kenarından aşağısı görünüyor. Düşmekten mi korktu acaba? Yine de ağacı sevmeyi ihmal etmiyor. 
Evin içinde mutfak, oyuncaklar, küçük koltuklar var.
Eymen tezgahın başına geçti bile :)

Bakalım hangi oyuncaklar varmış.


Çocuklarımız oynayıp eğlenirken, biz de yağan yağmurun sesi ve etrafa yaydığı kokunun eşsiz keyfiyle kahvelerimizi yudumladık. Ağaç evin bir kapısı hemen oturduğumuz yere açıldığından kontrol etmesi de kolay oluyor. 
Tekrar dışarıya çıkan miniklerimiz, bu kez başka bir oyun buluyorlar kendilerine.
Sırasını beklemeyi öğrenmesine yardım eden bu oyunu ben de sevdim. Bu aralar kızıma öğretmeye çalıştığım davranışlardan biri bu. 


Mekan çok güzel ancak biraz bakıma ihtiyacı var. Ağaç evin içindeki oyuncaklar da elden geçmeli gibi geldi. Mutfak ve ikram bölümünün geliştirilmesi ise kids cafeye canlılık katacaktır. Bununla birlikte çocuklara okumayı sevdirmek gibi bir amaç edinmiş, çok güzel düşünülüp hizmete sokulmuş bu yerin daha iyilerine layık olduğunu düşünüyorum.

Atölye bölümünde yapılan aktiviteleri Kids Nook internet sayfasındaki aylık etkinlik takviminden takip edebilirsiniz. Bunlardan bazıları 0-12 yaş için düzenlenen Türkçe ve İngilizce masal anlatımı, öykülendirme ve hikaye okuma atölyeleri.
Bizim gittiğimiz gün 1-3 yaş arası masal anlatımı vardı. Günlük katılım ücreti 60 TL olarak belirlenmiş. Aylık ücretler ve daha fazla bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Gezerek, eğlenerek ve de hoşça kalın...


2 yorum

canım ne güzel ayrıntılı yazmışsın. biraz bakıma ihtiyacıolduğunu fark etmen ve paylaşman , çektiğin fotoğraflar yazı harika olmuş

Teşekkürler canım. Tavsiye edeceğim yere gidecek kişilere, yeri olduğu gibi anlatmam gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu yazılarımdan sonra giden arkadaşlarım oluyor. Paylaşıyorum ki tam olarak ne göreceğini bilsin. Bir de mekan sahiplerine de eleştirilerimle belki fikir verebilirim diye düşünüyorum. Daha iyisini onlar da ister öyle değil mi?

Yorum için açıklama