Yeni Kitaplığımız Ve Kitaplarımız

6 Yorum
           
Yavaş yavaş bir köşe hazırlıyorum kızıma salonda. Evi zaten vardı. Yanında oyuncaklar. Okuma köşesi olarak da bir koltuk yaptım ona. Koltuk yaptım derken o da kutudan. Genişçe bir kutu gelmişti kargoyla. İçini parça parça kutularla doldurduk ki üstüne basınca batmasın. Üzerini naylon köpükle bantladım. En üstünü de keçeyle kapladım. Tam bir koltuk minderi gibi oldu. Oraya oturmayı çok seviyor. Arkasına da yaslanması için minder koyuyorum. Tamam.


Şimdi bir de kitaplık yaptı babası. Hem de şekilli figürlü bir kitaplık.Gelen kolileri biriktirmiştik bu kitaplığın yapımı için.
Eşimin marifetli ellerinde şekil buldu 
Kenarlarını da tamir bandıyla bantladı. 
Bana da kitapları yerleştirmesi kaldı :)) İçine de bir kaç yeni kitap aldık tabii. 
Meslekler kitabında 6 meslek tanıtılıyor. Karton bebek her mesleğe ait kıyafetlerin içine sokulabiliyor.
Bu kitabı, kızıma arkadaşı hediye etmişti. Çok sevdik.

Çıkartmaları için aldığım derginin içinde etkinlikler de vardı.
Gölgesine göre hayvanı bulup çıkartmayı yapıştırma, farklı bir eşleştirme oldu.

İngilizce sesli kitap da ilgisini çekenlerden
Şarkıların sözleri de kitapta yer alıyor. İngilizce öğrenmede şarkı öğrenmenin önemi büyüktür.
Denizkızı hikaye kitabını D&R da bir çok kitap arasından kendi seçti. Şimdi her akşam uyumadan önce bana masalını anlattırıyor.  
Hem çıkartma, hem boyama hem de İngilizce 

Bunlar İpek'e aldığım kitaplar. İki kitap da kendime aldım. Ve yine çocuk gelişimi, annelik gibi konularda kitaplar. Okuduğum her yeni kitap, her yeni bilgi bakış açımı geliştirerek bana çok şey katıyor. 
Elif Doğan'ın kitabını bir türlü alamamıştım. Kitapyurdu.com dan verdim sonunda siparişi. "Yavaş Ebeveynlik" ise yeni çıkmış. Klinik psikolog Pınar Mermer'in kaleminden. 

Kitapları okuduktan sonra paylaşım yaparım. Kitaplar....Eşsiz, kıymetli bir dünya. Herekse bol okumalı günler.....

6 yorum

kitaplık ne hoş olmuş canım,çok sevdim.geçenlerde kuzulu olan benzer bir tane görmüştüm bu da çok şeker olmuş,yeniden koli biriktirmeye devam :)

Jaleciğim kitaplığa bayıldım emeğinize sağlık :) Nasıl yaptınız ki şablon falan mı var yoksa kendiniz mi çizdiniz?Çünkü ben de yapmayı çok istiyorum

Teşekkürler canım. Evet ya o kadar güzel modeller var ki, oğluşun da sever :)

Teşekkür ederiz Tuğbacım. Canım şablon yok ama internetten "cardboard bookshelf" diye aratınca o kadar çok model çıkıyor ki birini beğendik yaptık. Eşim bu konuda oldukça becerikli, baktı ve yaptı. Şekli kartona çizip keserek yapıştırdı. Epey koliye ihtiyacınız olacak. Eminim modellerden birini seçer yaparsın :)

kitaplık gerçekten güzel olmuş, elinize sağlık..

Yorum için açıklama