Bloggerlar Soma İçin Elele

4 Yorum

Soma. 100 bin nüfuslu Soma'da 15 bin kişi yer altında çalışıyor. Askerliğini bitiren gençler, paralarını kazanabilmek için her gün maden ocaklarında yerin 300 ile 2000 metre altında ter döküyor. Dün yaşanan facianın ardından yerin metrelerce altında çalışan insanlarımız için ekmek kapısı, mezarları oluyor. Sayıları gittikçe artan ölü sayısı bilgisi alıyoruz. Acımızı tarif etmek imkansız. Kaç ocak söndü? Kaç çocuk yetim kaldı? Kaç anne baba evlat acısı yaşadı? Kaç kadın kocasını, sevdiğini kaybetti? Kaç kardeşin içi yandı? 

Dua etmekten başka ne gelir elimden diye düşünürken, sosyal medyada, yardım için kurulan gruplara rastladım. Bizler de blogger olarak bloglarımızda, sosyal medya hesaplarımızda bu bilgileri paylaşabiliriz. Böylece yardım ulaştırmak daha kolay olacaktır. Linklere bakacak olursanız faydalı paylaşımlar olduğunu göreceksiniz. Mutlaka yapacak bir şeyler vardır inancıyla hareket edip, en azından oradaki insanlara sahip çıkıldığını göstermek gerektiğini düşünüyorum.
Linkler:
Dualarımızı ve desteğimizi eksik etmeyelim.


4 yorum

Duyarlılığın için öncelikle teşekkür ediyorum değerli arkadaşım. Elbette elimizden gelen desteği verecegiz,vermeliyiz. Başımız sağ olsun :(

Çok acı Nihalcim çokkk. Allah sabırlar versin.

Ben de sana teşekkür ederim canım. Desteğinden eminim. Keşke bazı yaralara merhem olabilsek.

Yorum için açıklama