Anneler Günü Etkinliği

5 Yorum
            Ben de İpek ile hediye hazırlamak istiyordum. Anneanne ve babaanneye hediye ederiz diye düşünmüştüm. Hem de günün anlam ve önemine yakışır bir etkinlik olurdu. Önce parmak boyası deneyelim dedim. Daha önceki parmak boyası girişimimiz şöyle sonuçlanmıştı. Bir kere daha deneyelim aradan o kadar zaman geçmiş diye düşündüm. Evde kendim hazırladım.
Sonra verdim eline bir çubuk, renkleri kendi karıştırsın istedim.
 O da tamam. Ama asla elini içine sokmaya yanaşmadı. Ben de örnek olur belki diye önce kendim yaptım.
Şöyle bir baktı elime ama hiç hoşlanmadı. Baktım ki uzaklaşıyor aklıma başka bir fikir geldi. İnce bir fırça verdim eline belki bu şekilde hoşlanır dedim.
Boyama kitabını fırçayla boyamayı sevdi.
Hatta çok sevdi. Bir güzel tamamını boyadı.

El izinden hediye hazırlamak istemiştim olmadı. Ancak daha sonra gülse.wordpress.com da yazan Güldane'nin sayfasını okuyunca işte dedim bunu yapabiliriz. Son anda ilaç gibi geldi sevgili Güldane'nin etkinliği. Ben ufak tefek bazı değişikliklerle yine bir magnet hazırladım. Hazırlık aşamalarını çekemedim. Önce İpek'in el izini bir kağıda çıkardık. Sonra onu model yaparak ince keçenin üzerine çizip kestim. İpek'in bir fotoğrafını yapıştırıp, parmaklarına da harf çıkartmalarıyla İpek yazdım. Arkasındaki mıknatısı, elimdeki buzdolabı magnetlerinden birini kullanıp, silikonla yapıştırarak yaptım. 
Ortaya harika bir şey çıktı. E bir tane de kendime ayırdım. Hediyeleri vermek için İpek uyanınca beraber paket yaptık. Hediye hediye diye sevindi o da. Hep birlikte anneler günü yemeğine giderken yanımızda götürdük. Orada anneanne ve babaanneye beraber verelim istedim. Anneler gününde nereye gittik? Nasıl bir yerdi? Ayrıntıları bir sonraki yazımda....

El emeğiyle hazırlanan hediyeler benim için her zaman çok anlamlı olmuştur. Hem hazırlamayı hem de almayı çok severim. Bir başka değerli oluyor sanki. Benim asıl hediyem zaten kızım. 
Ve onun ağzından dökülen sözler: "Anneler günün kutlu olsun"

5 yorum

cok begendim harika olmus.. benim de niyetim annanesine bir hediye hzirlamakti ama kuzucuk hasta olunca bisey yapamadik :-(

Teşekkür ederim canım. Kuzucuğa çok geçmiş olsun.

ne özel ne güzel bir hediye olmuş bayıldım :) ellerinize sağlık canım

Jale Hanım bu güzel paylaşımınız için çok tşk...

Yorum için açıklama