Renkler Dünyası 2 ( Mavi )

1 Yorum
                Bu hafta mavi rengiyle devam ediyoruz renkler dünyasındaki yolculuğumuza. Benim için en güzel renklerden birine geldik. Öyle takıntı derecesinde değil ama, mavi hayatıma çokça kattığım bir renktir. Örnek verecek olursam, yatak odası takımım, odaların duvarları, kızımın odasının halısı, duvarı, kalın perdesi, mutfak halısı, bazı banyo aksesuarları. Ne oldu? Neredeyse her yerde mi? Gerçi yerinde bir sempati bu bence. Neden derseniz, mavi insana rahatlık ve huzur veren dinlendirici bir renktir.
              Maviyi sevmemle ilgili komik bir anım geldi aklıma.  Evlenirken, evimize yatak odası takımı geldiğinde ( özellikle mavi renkli ve özel bir modeli sipariş ile yaptırmıştım ) bizzat teslim etmeye gelen  marangozumuz su içmek isteyince, kendisine mavi bir su bardağı ile servis yapmıştım. Adam gülerek " bardağı da mavi " demişti.  O da denk gelmişti canım :))
              İpek kızımın da denize ayrı bir düşkünlüğü var. Çocuk her gün deniz görmek istiyor. Dolayısıyla bu renkle çok zevkli çalışmalar yaparız diye düşündüm.
              Önce duyusal havuz ile başladık. Tabii ki zevkle hazırladım. Ve nedense mavi bir şeyler bulmakta hiç zorlanmadım )))))     Önce oyuncak balık, lego parçaları, şişe kapakları, kolye, magnet ve nikah şekerimiz yer aldı havuzda. ( Nikah şekerimiz peçete halkası şeklinde ve evet o da maviydi... )
Gittikçe arttı nesneler. Plastik kaşık, mavi kaplı bir kitap, şirin oyuncak, tırmık, kurabiye kalıpları , harf magnet

Tarak, minik bir kutu, çöp poşeti rulosu, keçe ve eva parçaları 
Özenle ve merasimle minişin karşısına çıkarıldı. Altına da mavi bir örtü serildi.
İlk dikkatini çeken kolye oldu. Daha önce hiç vermediğim için şaşırdı tabii çocuk 
Takmaz mı hiç? 


Kızımın saçına da mavi bir denizyıldızı tokası kondurdum. Akşama ise banyoda mavi eğlence vardı. Küçük bir kaba su koyup içine de çok az mavi gıda boyası damlattım. Balığını, bir kaç oyuncağı da attım içine. İşte al sana deniiiz diyince bir sevindi bir sevindi, küvetten çıkarması pek kolay olmadı tabii.

Biraz dışarıdan izledikten sonra kendi de küvetin içine girdi. Küvetin içine boyayı dökmedim çünkü gıda boyası da olsa İpek'in cildi çok hassas olduğundan ne olur ne olmaz. Bu kadarıyla da çok eğlendi zaten. 

Bu günlük bu kadar. Ama bitmediii. Mavi etkinliğimiz devam edecek....
                           

1 yorum :

Yorum için açıklama