Basit Duyusal Aktivite

4 Yorum

                İşte hazırlaması en kolay aktivitelerden biri. Sabah sabah "oyun oyun" diye tutturan kızıma en çabuğundan hazırlanmış ve uygulamaya konmuş bir etkinliktir.
               Büyük boy bir buzdolabı poşetinin ( ben orta boy kullandım ama büyük daha iyi olur) içine bir miktar toz gıda boyası ( sıvı olanları da varmış ) atıyoruz. Biraz da şaç jölesi( ve ya duş jeli, şampuan hepsi olur) ekliyoruz. Poşetin ağzını sıkıca kapatıyoruz. Benim önerim kilitli buzdolabı poşetleri olacak. Bende yoktu. O yüzden ben de zımbayla tutturmaya çalıştım. Başarılı oldum mu? Hayır. Ellerime bi ton boya bulaştırdım. İpek görünce hoşlanmadı." Annenin elleri pis oldu", diye söylenmeye başladı. Çocuk uzak durdu benden. Ellere bir şey bulaşınca acayip rahatsız oluyor. Neyse...Temizlemeye çalıştım. Poşetin içindeki boyayı yaydım. Bantla dolaba yapıştırdım.
"Bu ne?" diyerek önce bir anlam veremedi kızım.

Birazcık denedi. 

Ben harf ve sayı çizince daha bir anlam kazandı. 

 
Yine de çok fazla ilgisini çekmedi. Bıraktı gitti.
Ben de kaldırmadım. Belki o an ilgilenmedi ama sonra merak edebilir diye bıraktım.
Bu, yapılması kolay ve eğlenceli duyusal aktiviteyi denemenizi öneririm. Gözlemlerinizi de benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Kimler sevdi, kimler sevmedi bakalım...

4 yorum

Bizde de çok oluyor,biraz ilgileiyor sonra bırakıyor, kesmedi bizim Oğlanı diyorum :) Bence bu şekilde hazırlamanız kullanım açısından da güzel olmuş,ben sevdim :))

Bazen ilgilerinin çok dağınık olduğu anlar da oluyor değil mi Etkaca? Sevmene sevindim. Teşekkür ederim :))

Yorum için açıklama