Anılarımız ve Yine Bir Mim Yazısı

7 Yorum
               Sevgili Bahar bu kez beni mimlemiş. Tekrar teşekkür ediyorum kendisine. Bu sefer soru ve konu beni biraz zorlayacak gibi. İlk hatırladığım anı......
               Çocukluğuma dair o kadar çok şey hatırlıyorum ki, ilki hangisi, en eski neyi hatırlıyorum? Çocukluğumun geçtiği evi hiç unutamıyorum. Beş kız kardeş yaşanan anılar, evimizden hiç eksik olmayan misafirler, sokakta oynadığımız oyunlar...Hiçbiri aklımdan çıkmıyor. İlk en önemli diyemesem de içlerinden seçtiğim bir anıyı anlatayım.
               En büyük ablamın evlenmesi. Başlarda eğlenceli gelmişti her şey. Kız istemeler, nişan, yapılan alışverişler. Evdeki heyecan ve telaş ilk okul çağında olan meraklı bir çocuğu fazlasıyla ilgilendiriyor ve eğlendiriyordu. Hele düğünde giyeceğim kıyafeti ararken. Diğer ablamlar, annem, herkes kıyafetini almış, bir ben kalmıştım. Nasıl üzülüyordum ve kızıyordum benimle neden ilgilenmiyorlar diye. İşleri başlarından aşkındı. Henüz fırsat bulunamamıştı bana. Sonra o günlerde hep yardımımıza koşan bir ahbabımız vardı. Bir gün tuttu elimden götürdü beni kıyafet almaya. Ne kadar sevinmiştim. Hem de çok beğendiğim bir etek, bluz takımı bulmuştuk bana. Mutluluğuma diyecek yoktu.
               Nikah günü de her şey eğlenceli gidiyordu. Ancak ne zaman herkes evlerine döndü, ablam bizimle değildi işte o an dank etti bana. Eve geldim ama içeriye giresim yoktu. Bana abladan çok anne gibi davranmış, sorumluluklarımı üstlenmiş, hep yanımda görmeye alıştığım ablam artık bizim evimizde oturmayacaktı.
              Evlerimizin yakın olması sayesinde oldukça sık görüşerek zor günlerimi atlatabilmiştim. Hele bir sene sonra doğan yeğenim, hayatıma ayrı bir anlam katmıştı.
              Mimlediklerime gelince....

yusufveyunusunannesi
birteraziningunlugu

               

7 yorum

ne güzel anlatmışsın canım yaşadıklarını ablanın eve gelmemesini ve sende yaşattıklarını

Bir cocugun gozunden yasananlar iste bu cok onemli bir anlatim onlari dahaiyi anlamak icin sana onerim cocugun gozunden anlatimlarina devam etmen cok guzel olmus ceylan

daha once yorum yazmıştım gıtmemıs demek ;( Benı Mımledıgınız ıcın cok teşekkür ederım ne de güzel bır Mım ben gecen ay cevaplamıştım bu Mımı bır de ben çocukluğuma daır pek bırsey hatırlamıyorum kı ;(

Jalecim az evvel döndük ve ben mesajini aldim,cok tesekkür ederim,en kisa sürede birikmis mimlerimi cevaplayacagim! Hatiralar bende de pek cok Allah`tan cok kötü anilarim yok yada ben hatirlamak istemiyorum ama bende senin gibi hala kizim evendiginde cok aglamis ve kocaman sehirde nasil yalniz kalmistim!

Saglik olsun,onlarda gecti gitti,büyüdük de büyüdük,simdide cocuklarimizi büyütüyoruz ama güzeldi hersey ...sevgiler.

Denizcim rica ederim. Okudum mim yazını :)

Hoşgeldin Serpilcim. Ben de ancak cevap yazabiliyorum. Çocukluk da güzeldi çocuk büyütmek de değil mi?

Yorum için açıklama