Yumurta kabına ceviz yerleştirme

4 Yorum
           Bu çalışmayı çok önce yaptırmıştım ama yazamamıştım. O gün de ince motor gelişimine( küçük kas motor gelişimi ) katkıda bulunalım dedim ve yumurta  kabına ceviz yerleştirme aktivitesini kızcağızıma sundum. Kaptaki cevizleri yumurta kabındaki uygun boşluklara yerleştirecekti.
         Önce bir hevesle ne getirdiğime bakıp heyecanla aldı.Her zamanki halımızın üzerine oturduk.(Yalnız benim oyun halım kırmızı bir polar. Hem yumuşak hem sıcak tutuyor) Cevizleri inceledi.
Yerlerine koymaya başladı. 

Hepsini yerine koymadan cevizleri oraya buraya atmaya başladı. Ben de oyunu değiştirmeyi düşündüm. Böylelikle belki ilgisini çekebilirdim. Yumurta kabını biraz uzağa koydum.Cevizleri elime aldım .Uzaktan yerlerine isabet ettirmeye çalışarak atmaya başladım. Oyun benim acayip hoşuma gitti. 10 cevizden kaçını yerine sokabilirim yarışına girdim kendimle.Ay çok güldüm kendime. İpek de öyle. Bu oyunun izleyicisi olmak daha da çok hoşuna gitmişti.
Neymiş demek ki bazı oyunlar anneler için de olabilirmiş. Gerçi daha büyük çocuklarla da oyunun bu türü denenebilir diye düşünüyorum.
Herkese oyun ve eğlence dolu günler dilerim.

4 yorum

JALE ANNE BEN DE SENİN ÇOCUĞUN OLABİLİR MİYİM :)))

CEYLAN

çok güzel bir aktivite olmuş. Bayıldım. Bu aktiviteni bloğumdaki link partisinde paylaşmak istermisin. Takipçinizim artık sık sık ziyarete geleceğim ben de beklerim : ))

Çok teşekkür ederim . Tabii ki paylaşırım, neden olmasın? Blogunuzu önceden de ziyaret etmiştim. Çok da başarılı bulmuştum. Takipteyim :)

Ceylan teyzemiz sen çok yaşa e mi :)))))))

Yorum için açıklama