Rulolardan Etkinlik Yaptık

6 Yorum
           Bu etkinliğimizde bize fikir veren oyuncu anneye teşekkür ediyor ve neler yaptığımızı anlatmaya geçiyoruz.
           Tuvalet kağıdı rulolarıyla daha önce de bazı etkinlikler yapmayı denemiştim. İpek daha küçükken arabada ilgisini çekmek için ruloları kurdelelerle kaplamış sonra da arabanın bir yerine tutturup bir iple aşağı sarkıtmıştım. İpek de ayağını kurdelelere dolar , rulolara ayaklarını vurur ve oyalanırdı.
           Yine bir fikir çıkar diyerek,  t.kağıdı rulolarını tekrar saklamaya başladım. Hem de kaç etkinlik birden çıktı. Sırada anlatacağım etkinlik için rulolardan en az iki adet olmalı. Biz dört taneden yaptık. Burada biz diye bahsettiğim eşim ve ben. Peki nasıl yaptık? Önce tuvalet kağıdı rulosunun üst kısmına delik açıyoruz. Bu ruloyu kaplıyoruz. Yine arkası yapışkanlı kağıtları kullandım.
Diğerini ise içine geçebilecek biçimde biraz küçültüyoruz. Bu iş de eşimin ustalık alanından. Daha sonra da aynı yerine denk gelecek şekilde istediğimiz resmi yapıyoruz. Ve delik açtığımız rulonun içine geçiriyoruz.
İki ruloyu yüz ifadeleri için kullandık. Bir ruloya dört ifadeyi  sığdırabildik.

Başka bir ruloya da  İpek'in sevdiği hayvanları çizdik. Buraya da dört hayvan sığdırdık.


Üstteki rulo, altta sabit duran rulonun üzerinde oynayarak toplamda çizdiğimiz dört resimde gezinecek. Bu esnada da ifadelerin anlamlarını, hayvanların adlarını söyleyecek. İpek çok sevdi bu ruloları. Hatta bozana kadar da oynadı. Bu ruloları başka pek çok amaç için de kullanabiliriz. Sayıları öğretirken, renkleri öğretirken( dört bir tarafını boyarız mesela) veya yeni kelimeler öğreteceğimiz zaman da faydalanabiliriz. 
Hem artık materyal değerlendirmiş, hem de eğlenceli bir etkinlik yapmıştık.
 Diğer rulo oyununu da başka zaman yapıp anlatacağım.
Keyfiniz ve de oyununuz bol olsun...

6 yorum

Benim de görüp yapmak istediklerimdendi.Çok güzel bir etkinlik olmuş ellerinize sağlık :)

harika bir annelik yapıyorsun eğitimciliğin ile de birleşmiş tabii bir yerde, ömerin hamaratlığı da ayrı bir tebrik konusu :) en kısa zamanda canlı canlı görmek istiyorum ;)

Teşekkür ederim Tuğba hanım. Gerçekten hem kolay hem işe yarayan bir etkinlik oldu :)

Gökhancım nasıl hoşuma gidiyor bu yorumlar bir bilsen. Şımarıyorum adeta :)) En kısa zamanda görürsün inşallah...

harika etkinlikler süpersin gercekten emeğine saglık :)

Çok teşekkür ederim Masal .Beğendiyseniz ne güzel

Yorum için açıklama