Renkleri Eşleştirme

3 Yorum

                   Bu da daha önce yapılmış bir aktiviteydi. Belki 1 ay belki daha önce. O ara arka arkaya pek çok şey yaptım ancak araya başka konular girdi ve yazamadım. Şimdi onları toparlamaya çalışıyorum.
                   Bu çalışmayı da Etkanın blogunda görmüştüm. Renkler çalışması 18.ayda başlanıyormuş. Bence daha önce denemenin de bir sakıncası yok. Yapabilirse yapar ya da kaldırılır daha sonra denenir. İpek zaten üzerindeki kıyafetlerden pembe rengini öğrenmişti. Bazen diğer renklerden de bahsediyordum.
                  İpek'e yeni bir şey göstermeden önce yerini almasını söylüyorum. O da halısının üstüne oturup bekliyor. Ben de " aayyyy ne var acaba elimdeee " diyerek heyecanlandırıp merak ettiriyorum. O da bir hevesle bekliyor ki... Sonra oturup biraz anlatıyorum ne yapılacağını. Bazen de tamamen ona bırakıyorum.
                                                     Aktivitemizin yapım aşaması şöyle:
Daha önce bir bölümünü çıkardığım bir kutu vardı elimde. Ne yaparım bununla diye düşünüyordum. Sonra aklıma bu etkinlikte kullanmak geldi. Kutu küçük bir masa gibi oldu. Üzerine sekiz eşit parça halinde renkli keçeleri kesip silikonla yapıştırdım.
Kutunun kalan kısmını da kapladım. 
Süt şişesi kapaklarının üzerine de aynı renk keçeleri kesip yapıştırdım. 

İlk yapışında fotoğraf çekememiştim. Geçen gün tekrar ortaya çıkardım. Hem yine yaptırırım hem de fotoğraf çekerim dedim. 
Haliyle çok çabuk yapıp beş dakikada etkinliği sonlandırdı. Bana fotoğraf çekecek süreyi tanıdı ama :))) 

İpek'ime  uyguladığım çalışmaları hele bir de kendim yapınca ayrı bir zevk alıyorum. Sanki daha çok faydalı olmuşum gibi. Bir nevi annelik tatmini sanırım. Ya da bir şeyler üretmenin mutluluğu. Sonuç mutlu anne mutlu çocuk...                   

3 yorum

harika bir etkinlik olmuş ipek çok sevmiş gibi görünüyor. : ) link partisine bekliyorum sevgiler
birde yorumlardan kelime doğrulamayı kaldırsan süper olur

Teşekkürler Nihalcim. İpek etkinliğe doymuyor :) Tavsiyen için teşekkür ederim, ilgileneceğim.

Merhabalar,
Çok güzel bir etkinlik olmuş. Fıstık renkleri eşleştirebildi mi peki?

Yorum için açıklama