İpikomun Oyuncakları Geldi

4 Yorum
                İnsan sevdiğine isimler takar. Ya da canım, tatlım, aşkım...vb hitaplarda bulunur. Biz de İpek'e çeşitli ifadelerle hitap ettik. İpek böceği, aşktanem, dünyam... İpikom da öyle birden çıkıverdi. İsmini de çok seviyorum o ayrı. Ne isim koyalım diye düşünürken, daha cinsiyeti belli olmadan "İpek" doğmuştu kalbime. Nasıl ısıtmıştı içimi anlatamam. Başka isimler de geçiyordu aklımızdan ama İpek yerini koruyordu. Erkek adı hiç düşünmemiştim bile :)  Cinsiyet belli olduktan sonra biraz daha düşünmüştük ama benim fikrim neredeyse belliydi. Babası da sevince İpek'te karar kılınmıştı. Başlığı İpikom diye atınca konuyla ilgili biraz detaya gireyim dedim. Konumuza dönüyorum.
             Geçenlerde facebookta oyuncak annesi sayfasını gördüm. Oyuncakları inceledim, alanların yorumlarını okudum. Herkes memnundu. Benim de aklımda almam gereken bazı eğitici ( montessorici :)  ) oyuncaklar vardı. Fiyatları da makul geldi. Sipariş verdim. Dün geldiler. Geldiklerinde İpek uyuyordu. İyi de oldu Çünkü hepsini birden çıkarmayı düşünmüyordum. Sıra ile çıkarmalı ki, her birine ayrı ayrı ilgi gösterebilsin. Bir de biliyoruz ki etrafında çok fazla oyuncak aynı anda olmamalı. Hem dikkatini vermesini engeller hem de hangisiyle oynayacağını bilemeyip bocalayabilirmiş. Genelde ortada üç dört oyuncak tutuyorum ama bazen İpek gidip diğerlerini de bulup salonun ortasına getiriveriyor. Toplayamadığımız zamanda bir karmaşa oluyor ki aman aman. O zaman görüyorum ki hakikaten kafası karışmış gibi bir ona bir buna gidiyor. Hatta hepsi öylece dağınık dururken gelip yine bana sarıyor :)  Evimizi İpek'e uygun bir şekilde  istediğim gibi düzenleyemedim hala. Aslında İpek'in bir odası var ancak maalesef azıcık bizim işgalimiz altında. Önceden aldığımız duvardan duvara gardrop oturma odası niyetine kullandığımız İpek'in odasındaydı. İpek'in yatağı, park yatağı, çekmeceli dolabı da geri kalan yeri kapladığından odasında istediğim düzeni kuramıyorum. Salon ise, eskiden bayıla bayıla aldığım şimdi ne gereği var ki bu kadar eşyanın dediğim bir şekilde dolu. Yine de bir köşeyi kitap ve okuma köşesi, bir alanı da kutulara bölüştürdüğüm oyuncak bölümü yapmaya çalıştım. Niyetim iki koltuktan kurtulup daha güzel planlayıp düzgün köşeler oluşturmak.
             Oyuncaklarımıza gelinceeee...
  Bu puzzleları çok seviyor. Evde farklı tarzda üç tane daha vardı. Ezberledi artık.
Anneme giderken bir tanesini  yanımızda götürdüm. Huysuzluk yapmaya başladığı bir anda çıkardım. Pek hoşuna gitti.
Ben bile bayılıyorum bunları yapmaya. Benim çocukluğumda kağıt bebekler vardı. Onları giydirirdik. Ne çok severdim. Şimdi böyle versiyonları çıkmış işte. Birlikte oynuyoruz kızımla. Ben de özlem gideriyorum :))))))

4 yorum

Ohh miss valla harika olmuş. Güle güle oynasın güzel ipiko :)
(Babel)

Diğer oyuncakları da çıkarıyorum yavaş yavaş. Çok sevdi Nihalcim

Yorum için açıklama