İpek Hanımın Mutfağı

6 Yorum
         İpek'in bu yaş dönemi için önerilen oyuncaklar gerçekleriyle benzeşen, günlük yaşamımızda kullandığımız nesnelerden esinlenerek yapılmış olanlarmış. Sizi ne yaparken görürse onlar da aynını yapmak istermiş. Mutfak eşyaları, tamir setleri, ev aletleri gibi. Biz de bu fikirden yola çıkarak kolları sıvadık. Yine kolilerimiz bu gibi işler için hazırda bekliyordu. Kolilere şekil verme, fırın ve buzdolabı şekline sokma becerisi eşime ait. Ben de geriye kalan kaplamaydı, süslemeydi , detayları tamamlamaydı gibi işlerle ilgilendim. Ve ortaya bunlar çıktı.
Şekil verildikten sonra yapması kolaydı. Dört tane kullanmadığım cd buldum ve silikon tabancayla yapıştırdım. Düğmeler için ise kola kapaklarını üzerilerine kağıt yapıştırarak kullandım
Eşim kapak kısmına da açılıp kapanması için iki mıknatıs yapıştırdı.

Dolabın içindeki rafları başka bir koliden keserek yapıştırdı. Nasıl yapıştırdığı ustalık sırrıymış. Hakikaten bu adam bu işleri biliyor :)
İçini de doldurduk.
Kızımız yine bir şaşkınlık nidasıyla salona geldi. Doğruca kapağına yöneldi, içini açtı baktı.
Düğmelerini kurcaladı Sonra da içine ne bulduysa atmaya başladı.
Buzdolabıyla çok ilgilenmediğinden fotoğrafını da çekemedim. Dursun bakalım onun da günü gelecek elbet.


Dolabı ve fırını mutfağa koydum. Böylelikle ben mutfaktayken, İpek de kendine ortalığı çok dağıtmadan  uğraşacak malzemeler bulmuş oldu. 


6 yorum

ne hoş olmuş ikisi de:)keyifle oynasın İpek kız ;)

Teşekkür ederim canım. Yapması da izlemesi de ayrı bir keyif :)

Çok güzel olmuş cidden.Ben çok görüyorum ancak hiç yapmadım acaba yapmalı mıyım onu da bilemedim. Ellerine sağlık..Bol eğlensin İpek kuzu...

Teşekkürler Baharcım. Yapmak istersen en kolayından zoruna kadar bir çok seçenek var nette.

Bayıldım çok şirin olmuş bilsem Doruk da oynayacak yapacağım ama uğraştığıma değmez,parçalar benimki :) Emeğinize sağlık :)

Teşekkür ederim Tuğba. Doruk için de bir şeyler mutlaka vardır ;)

Yorum için açıklama