İkinci Oyun Grubu Buluşması

2 Yorum
          Bu hafta da buluşmak için  fikirler yazıldı, paylaşıldı. Nişantaşı'nda Kids Inn adlı yere karar kılındı. Biz daha önce gitmediğimiz için zaten herhangi bir tercihte bulunmadık. Ama gittikten sonra diyebilirim ki çok rahat ettiğim bir yer oldu. Hele geçen haftaki Cevahir karmaşasından sonra burası çok sakin geldi.
         Sabah kahvaltı sırasında İpek'e bugün gideceğimiz yerden bahsettim. Yine arkadaşlarla buluşacak, oyunlar oynayacaksın dedim. Yemeğimizi yiyelim, giyinelim, geç kalmadan gidelim dedim. Masadan kalktıktan sonra "arkadaş arkadaş", "didelim" deyip durdu. Kendisini giydirmeme de daha çok izin verdi sanki. Çoğu zaman altını değiştirirken ve giydirirken türlü numaralar yapar, peşinden kovalatır, hoplar zıplar. Ama bu kez çok zorlanmadım diyebilirim. Demek ki çocuğu iyi motive etmişim :)
        Saat 11deki buluşmamıza 5-10 dakika da erken geldik. İçeriye girer girmez sakin ortamı hoşuma gitti. İpek'in de Minnie resimleri.Koşarak hemen onların yanına gitti.

Oyuncakları tek tek inceledi.
                 Herkes gelince çocukları oyun alanına aldık. Alanın içinde çeşitli oyuncakların olduğu bölüm, top havuzu ve İpek'in favorilerinden onun deyimiyle "jump jump" yani trambolin bölümü var. İpek içeri girer girmez keşif yapmak üzere dolaşmaya başladı. Gördüklerini incelemeye, bazılarını eline alıp bakmaya ara sıra da arkadaşlarına göz atmaya devam etti. Onu öyle görmek öyle hoşuma gitti ki. Şahane bir keşifçi oluşu, uyumlu ve kendini idare eden tavrı beni mest etti.

Eren ile oturup oynadılar.

İçeride çocuklara eşlik eden iki abla vardı. 
Ada, Deniz, Duman ve Eren top havuzuna geçmişti bile. 
Biraz dışarıdan takıldı. Emin olacak nasıl bir yer diye :))))
Sonra hooop içeri. Ada ile İpek.
Duman ile İpek.
Onlar gitti. İpek hala orada. Hatta yanına bir de bebek almış. Canım benim ablayla bir süre orada kaldı.
"Hmm zıplamak da güzelmiş" dedi herhalde. Ablanın elini tutarak tramboline geçiş yaptılar. 

Arkadaşlar gitse de İpek bıkana kadar devamda :))
O sırada biz ne yapıyorduk pekiiii?
Hem çocukları izleyip hem de kahve içmenin ve sohbetin tadını çıkarıyorduk. 

İpek'in yeni bir yer ve arkadaşlar tecrübe etmesinin, mutlu ve heyecanlı görünmesinin, keyifli oluşunun tadını çıkararak, kendime arkadaşlarla kısa da olsa sohbet etme, dinlenme zamanı tanımış olarak memnuniyetle mekandan ayrıldık. Eve geldiğimizde İpek öğle uykusu için hazırdı. Bye bye merasimimize ( yatmadan önce oyuncaklara anneye, evdeyse babaya, yataktaki desenler ve hayvanlara bye bye denir. ) bugün bye bye arkadaşı da ekledi ve ardından uykusuna daldı.P.S :  Girişte yine bir form dolduruyorsunuz. Bir saati 30 tl olarak ücretlendirilmiş. Ayrıca 20-30 ay arası çocuklar için bireysel oyun grubu yapmışlar. Haftada üç gün olan oyun grubunun ücretleri de aylık 2 gün 3 gün olarak değişiyor. Fiyatlar 400 ile 1.350 tl arasında değişiyor. Belki ilgilenen olur diye extra bilgi vereyim dedim.       

2 yorum

ne güzel oynamış şeker maşallah : ))

Yorum için açıklama