Evde Oyun Grubu

4 Yorum
           Çocuklara yapacağınız en büyük iyiliklerden biri onlara akranlarıyla vakit geçirecek fırsatlar yaratmaktır. Sosyal gelişiminde ne kadar büyük rolü var. Paylaşmayı, beklemeyi, başkalarının tepkilerini, uyumu, uyumsuzluğu ve daha neleri tecrübeyle öğreniyorlar.
          İpek doğmadan önce öğretmenlik yaptığım okulda, benim gibi bebek bekleyen bir arkadaşım, daha önce doğum yapmış olan ve bizden sonra bebek bekleyen bir arkadaş daha vardı. Yani biz peş peşe doğum yapan dört arkadaş, bebeklerine bakmak için çalışmaya ara veren, geçici bir süre ev hanımlığına ve tam gün anneliğe adım atmış olarak uzun bir süredir istediğimiz düzenli  görüşme isteğimizi yoluna koyduk.
          Bir kaç ay önce başlayan on beş günde bir evlerde buluşma planımız, sağlık sorunları sebebiyle geçici olarak yarım kalmıştı. Geçenlerde tekrar bir araya geldik. Çocuklar artık birbirlerini tanıyor gibiydiler. Yaşları itibariyle daha önce kaynaşamamış olsalar da yadırgamadılar da.
          Yaşları ise;en küçük olan 13 aylık, İpek ve 10 gün önce doğan arkadaşı 19 aylık, en büyükleri de 26 aylık neredeyse yaşıt bu dört kafadarın birbirleriyle çok ilgileri olmayıp ve fakat gayet uyum içinde oynadılar.
Nil İpek'in evini pek sevdi. Hatta içeride kendi elleriyle çay servisi yaptı :)
Her biri ayrı havalarda

Biz ne yaptık peki? Aslında pek bir sorun çıkarmayan çocuklarımızı kendi haline bırakıp çay kahve keyfi yaptık demek isterdim, ancak bu konuda henüz tecrübeli değiliz. Yakında öğreneceğiz inşallah. Yine de birbirimizi görmekten memnun, çocuklarımızın oynamalarından hoşnut olarak buluşmalarımızı sıklaştırmaya karar verdik. Bundan sonra haftada bir buluşacaktık. 

Dediğimiz gibi bir hafta sonra bu kez Dilek'in evinde buluştuk. 
Babasının Katre'ye aldığı ev çocukların ilgi odağı oldu haliyle.
Mehmet Ege de kendine bir yer açmaya çalışıyor evin içinde :)))
Öyle güzel dalmışlar ki ....
Çok güzel oynadılar ama her birimiz sırayla odada kalıp onları yalnız bırakamadık..şimdilik :))

Dönüşte Dolmabahçe tünelinde-neyse ki çıkışa az kala- trafikten ötürü mahsur kalışımızı saymazsak, hepimiz için dolu dolu, eğlenceli bir gün oldu.

 Yakın zamanlarda anne olma mutluluğunu paylaştığım, anlaştığım, sevdiğim, sevgili arkadaşlarımla bir arada olmaktan, çocuklarımızı birlikte büyütmekten çok memnunum. Bunun için kendimi şanslı sayıyorum. İyi ki benim için de İpek için de varsınız :)

4 yorum

Cok güzel fikir tabiki,ayrica cok sanslisiniz bu kadar anne ve cocugu buldugunuz icin,kolay gelsin sizlere..

Çok haklısınız evet şanslıyım. Ama bu kadarını bulmak için de çok uğraştığımı söyleyebilirim. :))))

ne güzel olmuş. Bir araya gelmeleri ve eğlenmeleri

Onlar için de bizim için de Nihalcim :)

Yorum için açıklama