Yeni Bir Oyun Grubu ve İlk Buluşma

4 Yorum
         Bebek 0-3 yaş döneminde yoğun bir öğrenme ve deneme süreci yaşar ve dünyayı anlamlandırır.Bir çocuğun sağlıklı gelişimi için,  farklı sosyal ortamlarda bulunmasını sağlamak, değişik insanları, çevreleri ve ortamları tanıması için fırsat vermek gerekiyor.
         Bir çocuk henüz bebekken bile arkadaşa ihtiyaç duyar. Etrafında küçük çocuklar gördükçe hep onları takip eder, onlara gülümser, iletişim kurmak ister. Biraz daha büyüdükçe bilinçli olmasalar da birbirlerine dokunmaya, itmeye, birbirlerinin elindeki oyuncağı almaya yönelik hareketlerde bulunurlar.Bunlar da iletişim kurma çabalarının ilk adımları olsa gerek.
        Ben de bir oyun grubu kurma çabası içindeydim. İpek'in benim arkadaşlarımın çocuklarından oluşan küçük bir grubu vardı zaten görüştüğümüz." Fazla arkadaş yoktur farklı arkadaş vardır" diyerek arayışlarıma devam ederken facebookta " İstanbul Avrupa Yakası Montessori Oyun Grubu"na rastladım. Bir kaç buluşma ayarlamış, güzel vakit geçirmiş olduklarını paylaşıyorlardı. İşte fırsat dedim ve geçen gün ben de katılmaya karar verdim. Buluşulacak yer, saat konuşuldu. Cevahir AVM'de oyun katında buluşmak için sözleşildi. Her ne kadar alışveriş merkezlerinin oyun bölümlerini cazip bulmasam da maksat tanışmak kaynaşmak diye düşünerek biz de gittik.
       İpek düşündüğüm gibi önce oyun merkezine girişteki aşırı ses ve görsel zenginlik karşısında irkildi. Oyun makineleri, dev ekranlardan gösterilen reklamlar vs... onu rahatsız etti. Bir yandan da meraklı gözlerle etrafa bakıyordu. Biz oranın da bir alt katında yer alan nispeten daha sakin olan oyun alanına indik.
      Arkadaşların gelmesini beklerken etrafa göz gezdirdik. İpek çitlerle çevrili oyun alanının içindeki hayvan figürlerini görünce hemen oraya gitmek istedi.

     
Orada biraz dolandı durdu. O sırada annelerle çocuklar gelmeye biz de tanışmaya başladık. Gişeden bir kart alınıyormuş. O kartla diğer bölüme giriyormuşuz. O bölümde küçük çocuklar için yapılmış oyun alanı var. Gişeye gidip kartı alıyor ve para yükletiyorsunuz. Saati 15 TL idi. Kartımızı verip içeriye girdik.
       İpek, önce dönen hayvancıkları görünce pek bir hoşuna gitti. Tek başına da olsa en çok onun üstünde vakit geçirdi. Daha sonra hoplama zıplama bölümüne çıktık. O da çok hoşuna gitti. Hatta fotoğraf çektirmek için çıkınca kıyameti kopardı. Aklı orada kaldı.
Arkadaşlarını da tek tek göz ucuyla inceledi. Normalde dışarıda gördüğü her çocuğa yaklaşan İpek nedense bugünlük biraz geri durdu. Zamanla daha çok alışacağına eminim. Benim için de güzel bir fırsat oldu. Her ne kadar sohbet etmeye çok vakit bulamasak da tanıştığım yeni arkadaşlarımdan çok memnun oldum. Buluşmalar devam ettikçe kendimize de daha çok vakit ayırabileceğimizi umuyorum.
         İpek'in uyku saati geldiğinden biz biraz erken ayrıldık. Eve gelince  hemencecik uyudu. Farklı bir yerde zaman geçirmek, yeni bir ortamda bulunmak ve yeni insanlar tanımak İpek'e iyi gelmişti. Gün boyunca gördükleriyle ilgili bir şeyler anlattı durdu. Arkadaş, balon, jump jump ( zıplama oyunu onu için jump .Bir şarkıdan öğrenmişti.) mamun ( çıkışta maymun kılığına girmiş oyuncu ablalar abiler tiyatro tanıtım afişi dağıtıyorlardı.)
       İpek için faydalı bir şey daha yapmanın gönül rahatlığıyla kızım uyurken ben de keyifle kahve molamın tadını çıkardım. Herkese bol keyifli günler dilerim...

         

4 yorum

Güzel bir deneyim olmuş...Bende seneye tayinciyim İstanbula oyun grubunuza katılmayı dilerim..en çok istediğim şey..bir gerçekleştiremedik...Bu arada face den ekledim sizi..takipteyim artık...sevgiler...

Teşekkür ederim. Oyun grubumuza katılmanızı tabii ki çok isteriz. Bloguma da ayrıca hoşgeldiniz.

slm İstanbul 4Levent de oturuyoruz biz de oyun gruplarına katılmak istiyoruz

Merhaba Sinem, Yakın semtlerdeyiz. Biz her hafta buluşup farklı etkinlikler yapıyoruz. Blogumdan da takip edebilirsin. Genellikle facebook üzerinden haberleşip kararlaştırıyoruz o haftaki planımızı. Linki tıklayıp üye olabilirsin. https://www.facebook.com/groups/IstanbulAvrupaMontessoriOyunGruplari/
Görüşmek üzere..

Yorum için açıklama