Babası kızına ev yaptı

8 Yorum
          İnternetten yaptığım alışverişle eve kocaman bir kutu geldi. İpek'e oyuncak market arabası almıştım. İyi ki de almışım,  iyi ki de aklıma bu fikir gelmiş , babası da iyi ki bu kadar becerikliymiş ki ortaya şirin mi şirin küçük bir ev çıktı.
          Ne zamandır evde kendi oyuncağımızı yapma , artık materyalleri değerlendirme , icatlar çıkarma konularına takmış durumdaydım. Kutuyla ilgili de mutfak tezgahı ile ev yapmak arasında kararsızdım. Kutuyla neler yapılır diye şöyle bir araştırdığımda karşıma neler çıkıyor neler . En sonunda ev yapmaya karar verdik. Öyle mi olsun böyle mi derken ortaya böyle bir şey çıktı.
 Önce kutunun tüm kenarlarını siyah tamir bandıyla sağlamlaştırdı. Sonra pencereleri ve kapıyı keserek şekil verdi. Pencerelerin kenarını tamir bandıyla belirginleştirdi.
 İçini de döşeme gibi kapladı . Kullandığı bu malzemeyi ısı yalıtımı sağlamak üzere kalorifer arkasına koymak için Praktiker'den almıştı. Artan malzeme de böylece işe yaramış oldu.
 Yine Praktiker'den aldığı dcfix denen, arkası yapışkanlı kalın kağıtlarla da evin tamamını kapladı. Üzerindeki kelebek çıkartmasını da yine aynı kağıttan yaptı.
 İpek de görür görmez bayıldı .Oyuncaklarını eve soktu. Evcilik bile oynadık .
Her sabah evi evi ( kendi evi olduğunu kast ediyor ) diyerek evini istiyor. Bütün gün salonda o ev duruyor.Zaman zaman kendi içine giriyor bazen de oyuncakları misafirliğe gidiyor. Çok eğleniyoruz. Sağolsun babası şimdiden kızını ev sahibi yaptı :)))))

8 yorum

çok güzel olmuş :) babanın ellerine sağlık, kızınız seve seve kullansın :)

Teşekkürler...Babası kızına fırın ve buzdolabı da yaptı :)))))))

Çok güzel olmuş bu ellerinize sağlık :)

Teşekkürler Tuğbacım. Hala zevkle oynuyor :)

İnanır mısın hala en sevdiği oyun evle oynamak.

Becerikli ve en onemlisi buna zaman ayiran babayi alkisliyorum.Guzel fikir bende kartondan yapilan oyuncaklari arastiriyordum birsuru fikir buldum,paylasayim en kisa zamanda

Yorum için açıklama