Hamileyken Alışveriş

2 Yorum
Hayalim , sadece göbeği olan , arkadan hamile olduğu bile anlaşılmayan bir gebelik yaşamaktı.Çünkü ince yapılı ,kilo problemi olmayan biriydim .İlk 3-4 ay bir şey yiyemez , kilo alamazsınız ya ben de bir şey yiyemiyor midem bulanıyordu ama ekmek peynir, pilav iyi geliyordu.Tabii bir de düşük tehdidi sebebiyle kullandığım ilaçlar vardı ki, onlar da şişiriyordu.Yani az da olsa kilo aldım.Ama bu bir şey değil esas 20.hafta itibariyle karnımın alt tarafında baskı , ağrı hisleriyle doktora gidip de , erken doğum tehdidi sonucuyla karşılaşınca 36.haftaya kadar sürecek olan yatak istirahatimin başlamasıyla hareketsizlikten oluşan şişme neticesinde gebeliği 20 kilo alarak tamamladım.

İlk aylarda bulantı ve her şeye karşı hissiz , memnuniyetsiz , suratsız halim 4.ay itibariyle azalınca alışveriş zevkim gelmeye başlamıştı.Daha işe gidiyordum hem.Önce siyah  kumaş hamile pantolonu aldım .Kaç kilo alırım , nasıl olurum, kaç beden almam lazım diyerek kafam karışınca mağazanın sahibi hanım sağolsun bana yardımcı oldu ve "Hamilelikten önceki bedenin neyse o bedeni alıyorsun " dedi ve ben de 36 beden istedim hemen .Bu kendimi iyi hissettirdi nedense.Sanki hala aynı bedendeyim ve öyle kalacakmış gibi.Üzerine giyecek bir şey almama henüz gerek yoktu çünkü normal bluzlarım , gömleklerim henüz oluyordu.

Sonra elbiselere gözüm ilişti.Hamile elbisesine takıntım vardı.Oldum olası sevmezdim.Baktım bu elbiseler hiç hamile elbisesi gibi durmuyor - ki zaten değildi , hamilelerin de giyebileceği türden elbiselerdi - iki tane de onlardan aldım.

Ancak 20.haftadan sonra bunlara gerek kalmadı çünkü ben çoğunlukla evde pijama ,  eşofman şeklinde takılıyor , moralimi iyi tutmak için sürekli okuyordum.Nitekim pantolonu belki üç-beş defa giymişimdir ama elbiseler doğum sonrası bile işime yarayacak cinstendi neyse ki...

Nisan ayı geldiğinde (ben de kendimi zaman zaman daha iyi hissediyordum)dışarıya çıkmaya başladım .
Bu sefer de yeni giysilere ihtiyacım oldu.Fazla almaya gerek yoktu çünkü bu geçici bir süreydi.Kot pantalon aldım bu sefer ve üzerine giymek için de iki-üç t-shirt.Önceden bir kaç elbisem vardı yine bol kesim onları da giyebiliyordum.
                                                  Doğum sonrası çok giydiğim bir elbiseydi.
En çok yaz gelince şişkinliğim ve kilolarım artınca yazlık incecik tülbent gibi bol bir elbisem vardı.Onu hiç çıkarmadım sırtımdan neredeyse.Doğuma giderken de bunu giyiyordum.

Bir de olmazsa olmazlardan olan bir tight edinmiştim.Üzerine bol bol tunikler kurtarıcım oldular.Doğuma kadar yerimden pek fazla kalkamayışımdan ötürü doğumda ve sonrasında lazım olacak şeyleri yine internet üzerinden almaya çalışıyordum.Ablamın benim için koşturmalarını da unutamam elbette.
En çok da bebeğime alışveriş yapmaktan zevk alıyordum.Bu konuyla ilgili "Bebeğime Alışveriş" yazımdan ayrıntıları okuyabilirsiniz.
Hepinize keyifli alışverişler sevgili anne adayları...

2 yorum

Yazilarin bircogunu okudum anne adaylari icin muhtesem bir on yazi olmus..zamani gelince muhakkak istifade ediceem))))))..Jale hocaam ogretmenliginin yaninda mukemmel bir anne olduguna eminim...gonlune yuregine saglik

Faydalı olabileceksem ne mutlu bana.Güzel yorumların ve güzel kalbin için çok teşekkür ediyorum canım.

Yorum için açıklama